logo
Projekt: cosplay - perełka wśród romansów?
24 Jun

"Projekt: cosplay" to manga stworzona przez Shinichi Fukudę, która w ostatnim czasie trafiła do serc bardzo dużego grona odbiorców.
Główni bohaterowie to Gojo, nastolatek prowadzący wraz z dziadkiem sklep z ręcznie przez nich malowanymi, porcelanowymi lalkami, oraz Marin, popularna dziewczyna, która chodzi do tej samej szkoły co Gojo, cechuje ją ogromna miłość do mang, anime, gier i wszystkiego, co z tym związane. Pewnego dnia bohaterowie wpadają na siebie i okazuje się, iż Marin bardzo chciałaby szyć dla siebie cosplaye, lecz nie potrafi tego robić, a przecież Gojo jest w tym znakomity, gdyż sam szyje ubrania na lalki. Właśnie to rozpoczyna ich wspólną, ciekawą i często zboczoną przygodę z hobbym, jakim jest cosplay...

W takim razie co wyróżnia ten romans?
Otóż wiele osób podczas oglądania bądź czytania serii utożsamiło się z przedstawionymi bohaterami, zwłaszcza Marin, gdyż to ona jest tą postacią, która uwielbia wszystkie te rzeczy, które my także wielbimy, skacze z radości na widok ulubionej mangi, opowiada Gojo fabułę ulubionej gry z błyskiem w oku, dodatkowo dziewczyna pragnie przebierać się za ukochane postacie, które także opisuje z ogromnym podziwem.

Jednocześnie Marin pokazuje, że tak na prawdę jest też zwykłą dziewczyną, która pragnie wyjść ze znajomymi, mowić o swoich zainteresowaniach, zakochać się, leniuchować w domu, czy iść na zakupy.

Mamy okazję zobaczyć także porady dotyczące cosplayu, jak i wpadki, które zdarzą się każdemu, te cechy sprawiają, że ta pełna humoru i romansu seria tak się wyróżnia.

Podusmowując, Projekt: Cosplay to luźna seria dla osób, które lubią romanse, pragną luźno pośmiać się, ale też zaczerpnąć trochę wiedzy na temat hobby, jakim jest cosplay.