Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

logo
Dlaczego anime Hunter x Hunter kończy się na odcinku 148?
21 Aug

Hunter x Hunter to japońska manga napisana i zilustrowana przez Yoshihiro Togashiego. Ukazywała się w magazynie Weekly Shōnen Jump od marca 1998 r. Historia skupia się na młodym chłopcu imieniem Gon Freecss, który odkrywa, że jego ojciec, który zostawił go w młodym wieku, jest w rzeczywistości światowej sławy Łowcą, licencjonowanym specjalistą, który specjalizuje się w fantastycznych zajęciach, takich jak lokalizowanie rzadkich lub niezidentyfikowanych gatunków zwierząt, poszukiwanie skarbów. Pomimo opuszczenia przez ojca, Gon wyrusza w podróż, by zostać Łowcą i ostatecznie odnaleźć swojego ojca.

Wielu uważa, że historia miała ogromny potencjał i - kontynuowana regularnie - mogłaby odnieść sukces podobny do sukcesu serii jak na przykład Dragon Ball. Jednak przeszkodę w regularnej realizacji stanowią problemy zdrowotne autora. Mangaka Hunter X Hunter, Togashi Yoshihiro jest na nieokreślonej przerwie, z której wierzy się, że w końcu powróci. 

 Togashi ma poważne problemy z plecami, które na przestrzeni lat spowodowały mu liczne, krótkie przerwy. Ta choroba (wraz z bólami w klatce piersiowej i utratą snu) towarzyszy mu od dłuższego czasu.

Te problemy z plecami, szczególnie w dolnej części pleców - utrudniają mangace dostarczanie cotygodniowych rozdziałów. Gdy w tym roku stan ten się pogorszył, musiał zrobić sobie przerwę. Anime nie będzie postępować zgodnie z fabułą mangaki ani nie będzie wypełnione wypełniaczami, ponieważ Togashi by na to nie pozwolił.  Mówi się również, że Togashi mógł po prostu poprosić asystenta / asystentów o narysowanie Huntera X Huntera z jego fabułą, ale z różnych powodów decyduje się tego nie robić.