logo
Krótko o rozwoju kultury anime w Polsce
13 May

Kiedyś aby nabyć gadżet związany z anime czy mangą, trzeba było udać się do sklepu do tego przeznaczonego, a dziś ubranie z ulubioną postacią można kupić w popularnych, znanych na cały świat sieciówkach, kina oferują coraz szerszą ilość produkcji japońskich, które można obejrzeć, a po ulubioną mangę bez problemu możemy zajrzeć do większości księgarni!

Dlaczego tak się dzieje?

W ostatnich latach zmuszeni byliśmy spędzać czas w zaciszu domowym, aby zabić czas duża liczba osób sięgnęła po oglądanie przeróżnych serii anime, czy czytanie mang, co po czasie przerodziło się w ogromne zainteresowanie. Teraz styczność z kulturą japońską ma prawie każdy chociażby w najmniejszym stopniu.

Tak duże zainteresowanie popchnęło rynek związany z anime, że zaczęto produkować i wykorzystywać merch związany z tym w różnych sklepach.

Co to zapowiada dla starych i nowych fanów pozycji anime i mang? Większy asortyment na rynku i coraz bardziej powszechna tolerancja wśród osób, które nie mają z tym styczności i dotychczas negatywnie postrzegały sięganie po tego typu rzeczy.