logo
Hero czy Anty-Hero?
08 Aug

All Might, Kapitan Ameryka, i wszyscy, którzy pragną pokoju bez niepotrzebnych ofiar, którzy są w stanie poświęcić się dla każdego i walczą ramię w ramię z przeciwnikiem, którego później wsadzają za kratki, nazywani są bohaterami.

Jednak jest także druga strona, Anty-Bohaterowie, charakteryzujący się zabijaniem przeciwników w imię pokoju, są oni brutalniejsi i kierują się bardziej rozsądkiem, niż moralnością, dlatego właśnie kończą żywot przeciwników, aby po wyjściu lub ucieczce z więzienia nie zrobili nikomu więcej krzywdy, pragną także siać postrach wśród potencjalnych, nowych złoczyńców.

W takim razie która grupa jest bardziej lubiana?

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że przecież to bohaterowie są bardziej lubiani, w końcu ratują ludzi, nikogo nie zabijają i zawsze w prawy sposób rozwiązują wszystkie sprawy, jednak z obserwacji wśród społeczności zarówno fanów anime, jak i komiksów czy bajek wynika, iż ludzie wolą anty-bohaterów, lub często nawet złoczyńców!

Dzieję się tak, gdyż postacie bohaterów są często sztucznie idealizowane, czyste i dobre bez skazy, zaś anty-bohaterowie miewają rozterki, choroby psychiczne i nie są ani trochę idealni, ich działania są zrozumiałe i pokazują realia, że w prawdziwym świecie, właśnie tak by się zachowywali, że większość wolałaby zabić złoczyńcę, który skrzywdził tysiące osób, bez przebaczania każdemu. Jako widz jesteśmy w stanie o wiele bardziej utożsamić się z taką osobą, do tego dochodzi fakt, iż społeczność lubi mocniejsze charakterki, gdyż wydają się atrakcyjniejsze.

Dowodem tego stwierdzenia jest popularność seriali takich jak "The Boys", który aż przepełniony jest anty-bohaterowością, brutalnością i szemranymi akcjami. Jako przykład można także dać anime "Boku no Hero Academia" w którym bardziej uwielbiane postacie, to złoczyńcy, niż prawi bohaterowie.

Zarówno jedna, jak i druga strona ma swoich fanów, jednak podsumowując, społeczność lubi najbardziej to, z czym mogą się utożsamić.